Op zondag 9 oktober gaan we voor de veertiende keer de Kapellentocht lopen: van ons Mariakapelletje naar de grote kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo.

Voor de elfde Kapellentocht hadden Hans van ’t Hoff en ik het thema ‘lopen in verbondenheid’ bedacht. Dit thema kreeg een diepe betekenis toen Robert de Boer, die samen met Hans de tocht organiseerde, onverwachts overleed. Dat was in augustus 2017. De Kapellentocht ging dat jaar door op zondag 1 oktober. Een kaars die tijdens de uitvaartdienst van Robert had gebrand, namen we mee naar Heiloo om deze daar weer aan te steken. Richarda, de vrouw van Robert, nam na zijn dood zijn plaats in de organisatie in. Ook in 2018 en 2019 is de Kapellentocht gehouden. Het thema bleef: ‘lopen in verbondenheid’. In de afgelopen jaren kon de Kapellentocht geen doorgang vinden. Hans en Richarda wilden ermee stoppen en door de coronacrisis was het niet mogelijk een doorstart te maken. Dat lijkt dit jaar wel te lukken. Jan ten Berge is bereid gevonden het stokje over te nemen. We gaan dit jaar aan de wandel op zondag 9 oktober. De start zal weer om 07.30 uur zijn bij de Mariakapel. De Mis in Heiloo zal plaatsvinden om 13.30 uur. Entre-Deux zingt. Nadere details volgen later. Mensen voor wie deze wandeling te groot is, maar die wel graag de Mis in Heiloo willen bijwonen, kunnen natuurlijk de fiets of de auto nemen. Het thema van de Kapellentocht blijft echter: ‘lopen in verbondenheid’.