Op vrijdag 25 september hebben negen kinderen in onze kerk het Heilig Vormsel ontvangen. Pastor Nico Knol was vormheer en de viering werd opgeluisterd door een deel van het Bonifatiuskoor uit Spanbroek. Gewoonlijk zijn het leerlingen van groep 8 die hier gevormd worden, maar doordat het Vormsel zo lang moest worden uitgesteld, waren de vormelingen van dit jaar allemaal al brugklassers. Als je met ze praat, kun je meteen het verschil merken. Brugklassers zijn veel zelfstandiger en praten heel anders over school. Wat betreft de keuze voor het Vormsel zal het niet veel uitmaken: sommigen willen het zelf graag, maar de meesten worden toch vooral gestimuleerd door hun ouders. Het was een mooie viering, mede door de sfeervolle liederen van het koor. De corona-maatregelen brachten gelukkig weinig beperkingen met zich mee. Wel moest de zalving die de vormheer gewoonlijk met zijn duim op het voorhoofd van de vormelingen voltrekt, deze keer met een wattenbolletje worden aangebracht. Laten we ervan uitgaan dat dat de heilige Geest niet heeft verhinderd om over deze kinderen neer te dalen. Zo zijn er dan weer negen nieuwe mensen bijgekomen om in Gods wijngaard te werken, als ze dat willen. In eerste instantie heb ik ze opgeroepen om misdienaar te worden. Als ik priester ben, zou het voor mij erg prettig zijn als er enkele grotere kinderen waren die mij bij het opdragen van de Mis zouden kunnen assisteren. Natuurlijk zijn ook kinderen van de basisschool welkom, maar aan een paar kordate middelbare scholieren die van wanten weten, zou ik veel kunnen hebben. Ik ben benieuwd of er vormelingen zijn die het aandurven.