In de viering van zaterdagavond 26 maart stelden onze Eerste Communicanten zich voor. Ze hadden allemaal een poppetje gemaakt waarmee ze iets van zichzelf lieten zien via foto’s en tekeningen. Wie zijn zij, wat vinden ze mooi, welke hobby’s hebben ze… In de viering van die avond hebben ze erover verteld en op de poppetjes valt het te zien. De poppetjes hangen nu boven het altaar en houden elkaars handen vast. Dat past bij het thema van dit jaar: samen staan we sterk. Deze elf kinderen gaan ervoor. Ze leren elkaar al wat beter kennen en zullen dus ongetwijfeld een steeds sterker team gaan vormen op weg naar de grote dag van hun Eerste Heilige Communie. Op die dag mogen ze ervaren dat ook de maaltijd van Jezus een samenbindende factor is.
Nu het Paasfeest nadert zullen ze horen hoe dat ging met Jezus, hoe Hij op een ezel Jeruzalem binnenreed en werd toegejuicht als koning, hoe Hij het laatste avondmaal vierde met zijn leerlingen, hoe Hij stierf aan het kruis en werd opgewekt uit de doden… En hoe wij Hem kunnen volgen door samen te delen en te vertrouwen op God. Alle Eerste Communicanten zijn voor komende zaterdag uitgenodigd om de viering van Palmpasen mee te maken. Daarvoor hebben zij een Palmpasenkruis gekregen dat zij zelf mogen versieren. Ook andere kinderen zijn welkom. Er wordt tijdens de viering een mooie kindernevendienst georganiseerd in de pastorie. Dat is één van de halteplaatsen op de weg naar de Eerste Communie.