De kerststal staat er weer in vol ornaat en ook de kerstbomen en andere kerstversiering is weer aangebracht in de kerk, zodat het ook hier weer Kerstmis kan worden, maar zover is het nog niet. We moeten nog even geduld hebben. Komende zondag is het de derde zondag van de Advent, zondag Gaudete, dat ‘verheugt u’ betekent. Ik heb deze zondag ook weleens ‘zondag koud eten’ horen noemen, een begrijpelijke verbastering als je geen Latijn kent. Op deze zondag mag de priester een oud-roze kazuifel dragen. Oud-roze, omdat dat gezien kan worden als een mengeling van het paars van de Advent en het wit van Kerstmis. We zitten dus nog in de Advent, maar Kerstmis schemert er al doorheen. We moeten nog even wachten, maar we mogen ons al verheugen op de geboorte van het Kerstkind. Nu kun je mij als het om kleuren gaat natuurlijk alles wijs maken, maar voorzover ik heb begrepen hangt er hier (nog) geen oud-roze kazuifel in de kast. We houden het dus nog maar even bij paars. Volgende week zondag, 24 december, zouden we dan de vierde en laatste zondag van de Advent kunnen vieren, maar dat slaan we dit jaar maar over. Dezelfde avond is het immers Kerstavond. Op deze avond zullen we de laatste kaars van de Adventskrans aansteken en dan pas, ja dan pas wordt het Kerstmis.