Jan van Velzen werd in 1940 geboren aan de Dorpsstraat in Obdam in een warm gezin van zeven broers en twee zussen. Er moest hard gewerkt worden en iedereen moest zijn steentje bijdragen. Na de lagere school ging hij op het land werken bij Niek Floris, maar toen hij achttien jaar was moest hij in dienst. Dat werd voor hem een geweldige tijd. Hij zat namelijk in een sportteam en sporten was zijn passie. Na dienst ging hij naar de omscholing. Zo werd hij tegelzetter. Eenenveertig jaar heeft hij bij Stoel van Klaveren gewerkt met plezier. Ook de kerk en de verenigingen wisten hem te vinden. Hij heeft onder andere het Mariakapelletje betegeld.

Sporten was echt zijn uitlaatklep: schaatsen op natuurijs, (drie keer de Noord-Hollandtocht) biljarten, voetbal, tennis en tafeltennis. Jan maakte ook deel uit van een hechte vriendengroep. Als jongelui gingen ze al met elkaar op vakantie. Tot op hoge leeftijd hebben ze samen gekaart en mooie reisjes gemaakt om de pot te verteren. Zijn vrouw Gré leerde hij kennen bij de Spierdijker Kermis. Ze trouwden in 1970 en kregen drie kinderen: Erik, Susan en Marjon. Daar kwamen nog eens zeven prachtige kleinkinderen bij. Ook voor zijn kinderen heeft Jan heel veel klussen gedaan. Ze konden altijd een beroep op hem doen. Jan leed al meer dan zeven jaar aan een hersentumor. Dat veroorzaakte veel ongemak en in de laatste maanden uitval van meerdere hersenfuncties. Toen ik bij hem kwam om de ziekenzegen te geven, besefte hij nog wel wat er gebeurde, maar hij leed veel pijn en was soms ook in de war. Het bittere einde van deze strijd hoefde niet te worden afgewacht. Op 18 juli mocht Jan het leven loslaten. Wij gedenken hem met trots op zijn doorzettingsvermogen, met bewondering voor zijn wilskracht, maar vooral dankbaar om alles wat hij ons gegeven heeft. Hij ruste in vrede!

Pastor Bert Glorie