Nel Kunst werd geboren in 1926 in Spierdijk, als vierde in een gezin van twaalf kinderen. Ze wilde graag missiezuster worden en trad daarom al voor haar achttiende in bij de Franciscanessen in Alverna bij Heemstede. Na enkele jaren keerde ze terug naar huis en werd verpleegster in het ziekenhuis in Alkmaar. Daar had ze een mooie tijd, maar het werk was lichamelijk te belastend voor haar. Daarom werd ze huishoudster bij de van Schagens op de Kaag, vijf vrijgezelle broers. Ze trouwde met Simon, de oudste. Het was een gelukkig huwelijk dat bekroond werd met een dochter en drie zoons. Marcel, één van de zoons, kwam in 1984 om bij een ongeluk. Dat verlies woog zwaar op Nel. Twee jaar later overleed Simon. In de loop der jaren moest ze ook veel operaties ondergaan. Ondanks dat alles kon Nel toch wel van het leven genieten. Ze hield erg van de gezelligheid en had veel belangstelling voor de mensen om haar heen. Ze was gek op de klein- en achterkleinkinderen waarmee haar leven werd verrijkt . Sinds begin 2014 woonde Nel in De Horstenburgh. Lichamelijk werd ze steeds zwakker, maar geestelijk bleef ze nog heel lang sterk. Zo was ze ook voor mij belangstellend en behulpzaam in de jaren dat ik in De Horstenburgh haar tafelgenoot was bij de warme maaltijd. Tot vlak voor haar dood klampte ze zich vast aan het leven. Ze overleed op woensdag 29 juli 2020. Op 4 augustus namen we afscheid van haar in de Sint Victorkerk, waarna ze in Schagen gecremeerd is. Moge zij rusten in vrede!

Pastor Bert Glorie