Voor mij was het afgelopen zondag de eerste keer dat ik als priester voor mocht gaan in een viering van de Eerste heilige Communie. Het was dus ook voor het eerst dat ik zelf de kinderen de Eerste Communie mocht uitreiken. Daarom was het voor mij misschien wel net zo spannend als voor de twaalf kinderen die dit jaar voor het eerst de communie mochten ontvangen.

Gelukkig kon ik bouwen op een werkgroep bestaande uit zeven dames, die de voorbereiding voortvarend ter hand hadden genomen en met leuke ideeën kwamen om de viering voor de kinderen en hun families tot een feest te maken.
De kinderen hadden al eerder puzzelstukjes versierd, maar aan het begin van de viering was de puzzel nog niet compleet. Er ontbraken nog vier stukjes. In de loop van de viering kwamen die erbij. Spectaculair was de neerdaling van het laatste stukje, het gouden stukje van God dat de puzzel compleet maakte.
Jezus had tijdens zijn leven een vriendengroep, de twaalf apostelen, maar nu heeft Jezus er nog twaalf vrienden bij.