Enthousiast meldden op vrijdag 10 september 20 dorstige personen zich in de pastorie voor de bierproefavond, die zij bijna twee jaar geleden op de Veiling Obdam hadden gekocht.
We startten in stijl met koffie en het likeurtje La Chouffe, zodat iedereen ontdekte dat deze naam niet alleen aan bier verbonden is. De eerste ronde was blind proeven. Pastor Bert zei met een kwinkslag, dat hij speciaal voor deze ronde was gekomen. De toon was dus gezet! Daarna volgden er nog drie rondes te weten; blond, trippel en quadrupel. Bij elk onderdeel werd door Ellen kort iets over het biertje verteld en ook hoe de smaak beter tot uiting kon komen, door het gebruik van de hapjes die erbij geserveerd werden. Ieder had ook de mogelijkheid om zijn of haar waardering voor het betreffende biertje te noteren. Maar natuurlijk werd ook de bierkennis getest. Door middel van een quiz werd het geestrijk vocht op verschillende manieren belicht. Bijvoorbeeld: waar komt de term ladderzat vandaan? Of vechten tegen de bierkaai. Wat is het verschil tussen pils en bier? Overal hingen bierspreuken en bierweetjes, waardoor iedereen zowel fysiek als geestelijk in het bier werd ondergedompeld. Na een zeer geslaagde avond sloot pastor Bert gebruikelijk af met een aantal liedjes uit zijn eigen repertoire. We kunnen met een gerust hart zeggen: dit is voor herhaling vatbaar. Dus was u de vorige keer te laat met bieden, geen nood er komt opnieuw een kans op de Veiling van 5 november!